Sözlük Tanıtımı Yaptırmanın Faydaları

Sözlük Tanıtımı Yaptırmanın Faydaları

9 Temmuz 2019 0 Yazar: sozluktanitimi

SÖZLÜK TANITIMI

Sosyal medyanın günümüz dünyasındaki gücünü hepimiz biliyoruz. Çağımızda telefon kullanan insanların yüzde 95’i sosyal medyayı neredeyse etkin bir biçimde kullanmakta. Kimisi geçimini sosyal medya üzerinden sağlamakta, kimisi arkadaşlarını takip etmekte kimisi de gündemi ve sevdiği şeyleri takip etmekte. Bu sebeblerden dolayı sosyal medya artık hayatımızdan çıkaramayacağımız bir unsur. Ülkemizde toplumsal olaylar artık sosyal medyalarda patlak vermekte ve buralarda başlayıp büyümektedir. Youtube videoları ve canlı yayınları günümüzde haber kanallarının izlenmelerini 10’a katlıyorsa oturup düşünmekte fayda var. Televizyon kanallarına çok büyük maliyetlerle reklam vermek yerine neredeyse bu maliyetin 10’da birine internet üzerinden çok güzel reklam kampanyaları yürütebilirsiniz. Bunlar arasında google ads’in kendi kampanyaları veya youtube, instagram ve ekşi sözlük gibi platformlarda reklam vermek olabilir. Ekşisözlük’e kurumsal olarak reklam verebileceğiniz gibi (bunun maliyetleri oldukça yüksektir çünkü büyük şirketler reklam vermekte buralara) yazarlara para ödeyerek kendi markanızın veya websitenizin reklamını yaptırabilirsiniz ki bu yöntem tüm yöntemlere göre daha samimi ve organik gözükecektir. Sözlük tanıtımı yaptırmak yukarıda saydığımız tüm reklam modellerinden ucuz olduğu gibi dönüşüde daha fazladır ve tamamen yeni bir sektör haline gelmiştir. Bu yazımızda bu yeni reklam modelinin maliyetlerinden ve markanıza & websitenize yapacağı katkılardan bahsedeceğiz.

Sözlük Tanıtımı Yaptırmanın Sağlayacağı Katkılar

Sözlük tanıtımı yaptırmak dediğimiz gibi öncelikle çok düşük maliyetli yüksek kazançlı bir reklam modelidir. sozluktanitimi.com  ‘da ekşi sözlük entry fiyatları 50 tl’den başlamaktadır. Entry’e link eklemek isterseniz veya yeni bir başlık açmak isterseniz fiyatlar değişkenlik gösterecektir. 50 tl’ye yapacağınız 1 adet mantıklı ve iyi belirlenmiş sözlük tanıtımı çalışması ile 100.000 kişiye kadar ulaşabilirsiniz. Markanızı tanıtabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız 100.000 kişi. 100.000 kişiye ulaşmak için google ads’e ödeyeceğiniz para 20.000 tl’lere kadar çıkmaktadır. bu yüzden ekşi sözlük tanıtımı yaptırmak oldukça mantıklı ucuz bir yöntemdir. Ekşi sözlük geçtiğimiz haziran ayında 150 milyon kullanıcı ve ziyaretçi sayısına ulaşmıştır ve her geçen gün artmaktadır.

150 milyon trafikli bir platformda sözlük tanıtım yazısı yayınlamak sizin adınıza çok mantıklı bir karar olacaktır. Websitenizin trafiği ve sıralaması artacağı için markanızın tanınmışlığı ve kazançlarıda artacaktır. Sözlük tanıtımı yaptırmanın uzun süreli bir reklam olduğunu düşünürsek maliyet ve kazança göre hesapladığımızda bu reklam modelinden iyi olan başka bir reklam modeli olmadığını görüyoruz.