Sözlük Tanıtımı Yaptırmanın Websitenize Yararları Nedir?

Sözlük Tanıtımı Yaptırmanın Websitenize Yararları Nedir?

26 Haziran 2019 0 Yazar: sozluktanitimi

İnternetten para kazanan, e-ticaret ile uğraşan veya instagram gibi sosyal platformlarda satış yapan insanların aylık kazançlarını artırmaları için daha fazla insana ulaşmaşı gerekmektedir. Satış yapacağınız veya para kazanacağınız ortamı oluşturduktan sonra yapmanız gereken daha fazla müşteriye ulaşmak olacaktır. Günümüzde Ekşi Sözlük gibi platformlar müşteri bulma potansiyeli konusunda oldukça iyidir. Büyük kurumsal firmalar, internet sitesi sahipleri, kafe veya restaurant işletmecileri reklam yapmak adına sözlükleri oldukça aktif bir şekilde kullanmaktadır. Bu yazımızda sözlük tanıtımı yaptırmanın websitenize olan yararlarından bahsedeceğiz.

Sözlükte Başlık Açmak ve Sözlük Tanıtımı Yaptırmak

Sözlükte başlık açmak veya tanıtım yaptırmanın websitenize ve marka değerinize oldukça fazla katkısı vardır. Öncelikle sözlükler en kaliteli backlinki sağlayabileceğiniz bir kaç platformdan birisidir. Websitenize kaliteli backlinkler aldığınızda sitenizin seo değeri yükseleceği için google’da üst sıralarda çıkmasını sağlayacaktır yani google’da sıralamanızı artıracaktır. Sözlükler insanların fikirlerini özgürce paylaşabildiği veya birbirlerinin fikirlerine güvenebileceği ender yerlerden birisidir. İnternette bir hizmet veya ürün satın alacak birisi genelde sözlüklerde satın alacağı ürünü veya hizmeti önceden satın alanlara sorarak bilgi almaya çalışır bu yüzden sözlüklerde websiteniz veya markanız hakkında yazılan olumlu entry’ler size daha fazla müşteri olarak dönecektir.

Sözlüklerden Çok Büyük Trafikler Çekebilirsiniz.

Ekşi sözlük tanıtımı

Ekşi Sözlük 1 Aylık Trafik

Ekşi Sözlüğe 1 ayda ortalama 130 milyon insan giriş yapmakta ve insanların yazdığı entryleri okumakta bu yüzden websitenize satın alacağınız bir sözlük tanıtımı ile oldukça fazla trafik çekebilir, Websitenizi 1 entry ile milyonlarca insana tanıtabilirsiniz. Websitenizin google’da üst sıralarda gözükmesi adına trafik oldukça önemli bir etkendir. Ekşi Sözlük Tanıtımı satın aldıktan sonra websiteniz hızlıca yükselmeye başladığını göreceksiniz.

Örneğin takım elbise satan bir e-ticaret sitesine sahipsiniz, takım elbise satın alacak bir kişi öncelikle çevresinde takım elbise satın alan bir kişiye danışır eğer bu kişi kendini tatmin etmezse internette araştırmaya yapmaya başlar ve google’a yazacağı şey ilk başta şunlardır; en iyi ve ucuz takım elbiseler, hangi takım elbiseyi almalıyım? Takım elbise satın almak isteyen insan bu aramaları yaptıktan sonra önceden takım elbise alanların yorumları arasında bulur kendini ve bu yorumlar genellikle forumlar ve sözlüklerde olur. Böyle bir arama yapan kişi sizin markanız hakkında olumlu yorumlar gördükten sonra soluğu doğrudan sizin websitenizde alacaktır.