Ekşi Sözlük Tanıtımı

Ekşi Sözlük Tanıtımı

28 Haziran 2019 0 Yazar: sozluktanitimi

Sözlük Tanıtımı

Bir işletme veye internet sitesi sahibi digital platformlarda reklam yapmak istiyorsa önünde birkaç seçenek vardır. Bunlar google’a reklam vermek, instagrama reklam vermek veya daha kurumsal ise youtube’a reklam vermek. Bu tarz reklamların maliyetleri oldukça yüksektir ve geçicidir. Bu platformlarda reklam aldığınız ortalama 1 ay sürer. Ekşi sözlükte tanıtım yaptırmak ise entry silinmediği taktirde sonsuza dek orada duracaktır. Bu yüzden Sözlüklerde işletmenizin veya internet sitenizin reklamını yaptırmanın maliyetleri oldukça düşük, geri dönüşü ise diğer reklam modellerine göre oldukça yüksektir çünkü sözlükler internet sitelerinin arasında en çok trafiğe ve ziyarete sahip platformlardır. Bu sözlükler arasında en popülerleri uludağ sözlük, ekşi sözlük ve itü’nün sözlüğü olan İnsteladır. Bunların arasında da diğerlerine göre bariz önde olanı ekşi sözlüktür.

Ekşi Sözlükte Tanıtım

Her ay milyonlarca insanın ziyaret ettiği, fikirlerini paylaştığı ve öneriler aldığı Türkiye’nin en büyük sözlüğüdür kendileri. Eğer internette reklam yaptırdığınızda satışlarınızın artacağını düşünüyorsanız ekşi sözlük tanıtımı yaptırmayı kesinlikle düşünün çünkü ekşi sözlükte tanıtım yaptırdığınızda sitenize gelen trafiğin bariz şekilde arttığını görürsünüz. Sitenize gelen bu trafiği mantıklı bir biçimde kullanabilirseniz satışlarınızın 3 kata kadar arttığını şahit olabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse telefon aksesuarları satan bir dükkanınızın olduğunu ve bu işletmenin internette satış yapmak için n11, hepsiburada ve sahibinden hesapları olduğunu düşünelim. Kendi telefonu için kılıf gibi telefon aksesuarı alacak bir müşteri düşünelim. Onca telefon aksesuarı satan dükkan arasından niye sizin dükkanınızdaki ürünü alsın;

  • Yakın çevresindeki birisi önermiştir.
  • Başkasından görüp nereden satın aldığını sormuştur
  • İnternette yazan yorumlara göre satın almak istemiştir

Alışveriş yapmak isteyen insanlar için internette okudukları yorumlar oldukça önemlidir. İşte bu yüzden sözlük tanıtımı satın almak sizin için maliyeti düşük akıllıca bir reklam modelidir. grafik

Yukarıdaki grafikte websitesi için haziranın 5’inde sözlüklerde tanıtım alan bir arkadaşın sitesinin google analtics verilerini görmektesiniz. Websitenine gelen trafik neredeyse 10 katına sıçramış durumda. Bu tabloya bakarak sosyal medya, sözlükler ve forumlar gibi digital ortamları bir işletmeci olarak boş bırakmamız gerektiğini anlıyoruz. Umarım sözlük tanıtımı yaptıktan sonra sizin satışlarınızda bu şekilde artar, Herkese bol kazançlar!