Sözlük Tanıtımı

Sözlük Tanıtımı

28 Haziran 2019 0 Yazar: sozluktanitimi

Türkiye’de sözlükler geçmişten beri oldukça popüler platformlardır, Başta ekşi sözlük olmak üzere uludağ sözlük, itü sözlük (instela), inci sözlük, dünya sözlük gibi sözlükler türkiye’de güncel konuların oldukça fazla konuşulduğu, insanların fikirlerini bağımsız bir şekilde yazdığı saygı duyulan değerli platformlardır. Ülkemizde sözlük sayısı hayli fazladır, en popülerleri düşündüğümüzde bile kafadan aklımıza 10-20 tane sözlük gelecektir. Bu sözlüklere ayda 200 milyon civarında ziyaret gerçekleşiyor işte bu yüzden sözlükler aynı zamanda da işletmeler ve websiteleri için çok önemli reklam mecralarıdır. Bu yazımızda Türkiye’nin en popüler sözlüğü olan ekşi sözlükte tanıtım yapmanın önemine vurgu yapacağız.

Ekşi Sözlük Tanıtımı

Genellikle e-tiracet websiteleri organik müşteri çekmek için ve reklamlarını yapmak için sözlükleri ve forumları kullanırlar. E-ticaret siteleri doğru bir şekilde ekşi sözlük tanıtımı yaptırırlarsa satışlarına 2-3 katına kadar çıkarabilirler. Ekşi sözlükte yapılan tanıtımların ilerleyen günlerde sitenize veya işletmenize çok uzun yıllar boyunca yararı olacağını göreceksinizdir. Önemli olan bu tanıtımı doğru zamanda, doğru bir şekilde ve doğru başlığın altında yapmak. Doğru bir tanıtım için bünyemizde çalışan tecrübeli yazarlardan istediğiniz zaman fikir alabilirsiniz: sozluktanitimi.com

Sözlük tanıtımı yaptırmanın marka değerinize çok sayıda faydası olacaktır. İnsanların göreceği markanız hakkında yazılan olumlu entry’ler potansiyel müşteri sayınızı artıracağı gibi işletmeniz hakkında eşsiz bir reklam çalışması olacaktır. İnsanlar artık alıştığımız reklamlardan çok burada yazan samimi ve mantıklı yorumlarla alışverişini şekillendiriyorlar. Sözlüklerde farklı kişiler tarafından açılan başlık hergün yüz binlerce insan tarafından takip ediyor. Digitalleşen dünyada ve gelişen internet çağında artık klasikleşmiş reklam modellerinin getirisi çok fazla olmuyor.

İnsanlar internet üzerinden satın almak istedikleri ürünün ilk başta yorumlarına bakıyor. Kullanıcı yorumları ürünü satın alacak kişi açısından en önemli faktördür. Ürünü satın almak isteyen insanlar sözlüklerde araştırma yaptığı sırada sizin markanıza veya websitenize yazılan olumlu yorumları okuduktan sonra sizin ürününüzü almak için daha istekli olacaklardır. Ekşi sözlük, Uludağ sözlük ve İtü sözlük gibi sözlükleri etkin bir şekilde kullanmak bu nedenlerden dolayı kazancınızı artatıracaktır. Ayrıca sözlüklerde tanıtım yaptırmak neredeyse diğer tüm reklam platformlarından daha ucuzdur. Bu yüzden e-ticaret websitesi sahipleri, dükkan sahipleri, işletme sahipleri için sözlükler bulunmaz bir nimettir.