Sözlük Sitelerinde Tanıtım

Sözlük Sitelerinde Tanıtım

1 Temmuz 2019 0 Yazar: sozluktanitimi

Sözlük Tanıtımı

Yeni açılan websiteleri, veya müşteri trafiğini artırmak isteyen websiteleri, Sitelerinin google’da sıralamasını yükseltmek ve daha fazla müşteriye ulaşması için sözlük sitelerinde tanıtım yapmaktadır. Bu tanıtımlar sayesinde websitelerin google’da otoritesi ve insanlara görünme sayısı daha çok artacaktır. Ancak bu sitelerde tanıtım yapmak için sözlüklerde yazar hesabınızın olması gerekmekte. Genellikle sözlükler herkese yazar hesabı vermiyor. Hesabınızın yazar olabilmesi için belli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Örneğin ekşi sözlükte 10 tane entry yazdıktan sonra çaylakların onaylanmasını beklemelisiniz ki bu onaylanma süresi 2 ile 3 sene arasında gerçekleşiyor. Hal böyle olunca ekşi sözlük ücretli entry satın almanız gerekiyor.

Hangi Sözlüklerde Tanıtım Yazısı Yayınlanır

Türkiye’de başta ekşi sözlük, uludağ sözlük, instela (itü sözlük), inci sözlük olmak üzere 50’den fazla sözlük vardır. Bu sözlüklerde yazar olabilmenin her sözlüğe göre farklı kuralları vardır. Yazar olmanın zorluğuna göre ve sözlüğün popülerliğine göre tanıtım yazısı yayınlamanın farklı fiyatları vardır. Ekşi Sözlük’de tanıtım yazısı yayınlamak için 2-3 yıllık bir çaylaklık dönemini geçmek gerektiği için ekşi sözlük tanıtımı yaptırmak diğerlerine göre biraz pahalıdır. Uludağ sözlükte çaylaklık dönemi ekşiye göre biraz daha kısadır bu yüzden de  uludağ sözlük tanıtımı fiyatı daha düşüktür.

sozluktanitimi.com’u açmakta ki amacımız yazar hesapları bulunmayan websitesi sahipleri için ekşi sözlük entry yazdırma hizmeti sunmaktır. Sözlükler websitenizin tanıtım yazısını yayınlamak reklam modelleri arasından bize göre en mantıklı olanı çünkü düşük maliyetle bu kadar çok trafiğe ulaşabileceğiniz başka bir reklam modeli yoktur. Hatta site tanıtımı yazınız yazar hesabı kapatılmazsa sonsuza kadar orda kalacaktır.

sözlük sitelerinde tanıtım

 

Yazılarımızda sözlüklerin otoritesinden ve müşteri trafiği potansiyelinden oldukça fazla bahsettik. Eğer yeni websiteniz varsa reklama başlayacağınız ilk yer sözlükler ve forumlar olsun. Websitenizi tanıttıktan sonra artan website trafiğiniz yüzünden içerikleriniz daha hızlı indexlenir ve sıralamanız daha hızlı artar. Ekşi sözlükte arçelik, turkcell gibi büyük kurumsal firmaların bile sözlük tanıtımı yaptırdığını biraz incelerseniz farkedeceksinizdir. Böyle kurumsal şirketlerin reklam departmanları forumları, sözlük sitelerini, websitelerini oldukça aktif kullanarak şirketin pr’ını yapmaktadırlar. Artık gelişen teknoloji dünyasında digital platformların nimetlerinden yararlanmakta çok büyük fayda var